Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej w Dzień Narodzenia” 2014

W dniu 19 grudnia 2014 roku w Domu Kultury w Łęczycy odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej w Dzień Narodzenia”. W przeglądzie tym wziął również udział Zespół „Cantabile”. Był to drugi występ Zespołu w tej cyklicznej imprezie.  Z radością informujemy, iż podobnie jak w ubiegłym, tak i w tym roku Zespół zakwalifikował się do koncertu laureatów, który odbył się w dniu 6 stycznia 2015 r. w kościele p.w.  św. Andrzeja w Łęczycy. Wnętrze świątyni, wystrój i akustyka stworzyły niezwykły klimat tego wydarzenia muzycznego. Przed koncertem zostały ogłoszone oficjalne wyniki i wręczone nagrody. I tak w kategorii zespoły  – nasz Zespół zajął II miejsce po Łęczyckiej Kapeli Ludowej.

W koncercie laureatów Zespół zaśpiewał piosenkę z repertuaru zespołu „Skaldowie” pt. „Będzie kolęda”

Oficjalne wyniki – Kategoria ZESPOŁY:

I miejsce - Kapela Łęczycka, Dom Kultury w Łęczycy.

II miejsce Zespół Wokalny CANTABILE, GOK Świnice Warckie.

III miejsce – Schola  Effatha, GOK Świnice Warckie.

Wyróżnienia otrzymali Zespół RODZINKA, Fundacja "Dajmy dzieciom szansę" z Wargawki Młodej i Zespół Wokalny PIEROŻKI z Gimnazjum w Topoli Królewskiej.

Roman Dobiecki