Przygotowania środowiska kultury w gminie Świnice Warckie do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku w Krakowie. Są to spotkania młodych katolików z papieżem w formie religijnego festiwalu, gdzie młodzież z wielu krajów świata wspólnie spędza czas i modli się. Spodziewając się przybycia do Świnic Warckich i Głogowca pielgrzymów Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich przygotowuje koncert w wykonaniu połączonych orkiestr dętych OSP Grodzisko, Stemplew i Świnice Warckie oraz zespołów Effatha, Cantabile, Świniczanki.

W programie koncertu jest między innymi oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 "Błogosławieni Miłosierni", a także pieśni „Pan kiedyś stanął nad brzegiem”, „Abba Ojcze”. Już w marcu zespoły rozpoczęły naukę nowego repertuaru, aby w lipcu w połączonym składzie zaprezentować się szerokiej publiczności.

Jest to doskonała okazja do włączenia się w pracę zespołów i wzięcia czynnego udziału w Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku –zapraszamy.

Tadeusz Bednarek