Halowe turnieje piłki nożnej - FERIE 2016

Podczas tegorocznych zimowych ferii szkolnych, animatorzy sportu z Gminnego Ośrodka Kultury postanowili zorganizować młodym pasjonatom sportu dwa halowe turnieje piłki nożnej. Zawody zorganizowaliśmy dzięki życzliwości dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich, która to udostępniła nam na tę okoliczność 15 i 22 lutego salę gimnastyczną.

Cieszymy się, że młodzież szkolna pasjonująca się sportem odpowiedziała na naszą propozycję i licznie zgłosiła się do udziału w turniejach. Z uwagi na to, że ferie to przede wszystkim czas odpoczynku od nauki szkolnej, naszym celem było zorganizować turnieje tak aby miały charakter towarzyski, zabawowy i dostarczyły uczestnikom zawodów wiele radości i relaksu.

W turniejach wzięły udział zarówno chłopcy jak dziewczęta, które coraz częściej, bardzo chętnie podejmują rywalizację sportową z chłopcami, udowadniając tym samym, że są godnymi ich przeciwnikami. W tych spotkaniach sportowych chodziło nam głównie o stworzenie dobrej zabawy i umożliwienie młodzieży czynnego wypoczynku.

Wydarzeniom sportowym patronował Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Tadeusz Bednarek, który dokonał uroczystego otwarcia zawodów oraz wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów. Fundatorem nagród i dyplomów pamiątkowych był Gminny Ośrodek Kultury.

Animatorzy sportu

Andrzej Malinowski