Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

Gminne Obchody Dnia Muzyka w Świnicach Warckich CECYLIADA – 19.11.2016 r.

            Tegoroczne obchody ku czci św. Cecyliii - patronki muzyki i śpiewu  rozpoczęły się modlitwą  w godzinie miłosierdzia, następnie Kustosz  Sanktuarium  Ks. Janusz Kowalski odprawił Mszę Świętą. Po uroczystej Eucharystii przeszliśmy do Sali Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie odbył się przegląd dorobku kulturalnego zespołów działających w naszej gminie. Zaprezentowało się 11 zespołów, które pokazały klasę i wysoki poziom prezentowanych utworów tj. Orkiestra Dęta OSP Stemplew, Orkiestra Dęta OSP Grodzisko, Orkiestra Dęta OSP Świnice Warckie, Zespół wokalny „Mała Pozytywka” z Gimnazjum, Zespół wokalny „Kropelki” ze Szkoły Podstawowej, Zespół muzyczny Twist, Schola  Effatha z Chwalborzyc, Zespół wokalny Cantabile, Kapela Ludowa, Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich „Hubertusy” przy Kole Łowieckim nr 31 „Bażant” w Świnicach Warckich, Zespół śpiewaczy Świniczanki. W tym dniu obchodziliśmy także 40 - lecie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stemplewa, 30 - lecie zespołu ludowego "Świniczanki". Wręczono odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Tadeuszowi Bednarkowi  Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich.  Uwieńczeniem uroczystości były jubileuszowe torty, kwiaty, suweniry i wiele ciepłych słów, a także  tradycyjne biesiadowanie społeczności naszej gminy.

 

tekst/foto - Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich