Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

Słoneczna pogoda sprawiła…

W niedzielę 14 maja  2015 roku na nowym placu imprezowym przy Boiskach Orlik miał miejsce Festyn Rodzinny „Trzeźwo, zdrowo i wesoło” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Gminnej Biblioteki Publicznej. Festyn  licznie zgromadził społeczność naszej gminy.   W rogramie  nie mogło zabraknąć popisów artystycznych  Przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum,  jak również dziecięcej grupy tanecznej  Hip hop z Gminnego Ośrodka Kultury. Występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a zgromadzona publiczność oklaskiwała artystów gromkimi brawami. Błysk w oczach dzieci wywołało widowisko bajkowe pn. „Grymasy Królewny Kasi”  Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, podczas którego dzieci świetnie się bawiły.

           Dużym zainteresowaniem cieszyła się bezpłatna loteria fantowa, która była skierowania dla najmłodszych uczestników  festynu, losy rozeszły się bardzo szybko, a dzieci chętnie odbierały swoje nagrody.  Test wiedzy na temat alkoholu przeprowadzili uczniowie Aleksandra Olejnik i Michał Kolasa. Rozegrane zostały mecze piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Spore emocje towarzyszyły Biegom Rodzinnym na dystansie 400m –bieg główny, 800m dla kobiet, 1200m dla mężczyzn. Każdy dystans miłośnicy biegania pokonali bez kłopotu, a walka o zwycięstwo trwała do samej mety. W ofertę Festynu rodzinnego włączył się  Szkolny Klub Europejski „Eurodziałacz”, z  Gimnazjum, Salon Zdrowie i Uroda : Strefa dla Dziecka i Strefa dla Rodzica, Twórca ludowy – wikliniarz, Grupa rekonstrukcji historycznej „Łuczników Św. Jerzego”. Uczestnicy festynu mogli bezpłatnie posmakować  ciasto, napić się kawy, czy herbaty. 

       Impreza została sfinansowana przez Gminną Komisje Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Świnicach Warckich. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie i co najważniejsze mógł spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do obcowania z przyrodą oraz zabawy i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dziękujemy  Dzieciom i Młodzieży za wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za  wsparcie i humor, ratownikom medycznym z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich, sponsorom, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Festynu rodzinnego Trzeźwo, zdrowo i wesoło”.

 

Sława Bednarek