Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

Wspomnienie wakacji

                 Jedna z wielu tradycji Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich,  są organizowane podczas wakacji, warsztaty dla najmłodszych. Mają one na celu rozbudzić w milusińskich nowe pasje i zainteresowania.  Poprzez zabawę,  dzieci uczą się zdrowej rywalizacji, pracy w grupie oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami jakie towarzyszą ambitnym maluchom w chwilach, gdy laur zwycięstwa przypada koledze.

                  Swoją obecnością zaszczyciły nas zarówno dzieci z naszej miejscowości jak i przyjezdne,  które spędzały  wakacje u bliskich. Pierwsze zajęcia odbyły się 7 lipca. Tematem przewodnim było samodzielne poskładanie zabawki-zwierzątka. W atmosferze gwaru i niemilknącego śmiechu,  dzieci kleiły,  składały i zwijały poszczególne elementy zabawki.

                 Zajęcia odbywały się cyklicznie- w każdy czwartek. Milusińscy wyklejali obrazki bibułą, wykonywali samodzielnie trójwymiarowy zamek, bawiły się tzw. „ magicznym piaskiem”, kolorowały maski,  brały udział w zawodach sportowych.

                 Animatorzy szybko zorientowali się, że tegoroczna grupa warsztatowa, to dzieci
z wyjątkową pasją malarską. Bez większego znaczenia było, czy malują farbami,  rysują kredą, ołówkiem czy kredkami. Liczyła się tylko sztaluga, duży arkusz papieru i dzieci zapominały
o otaczającym je świecie. W ten sposób powstała niezliczona ilość prześlicznych prac wykonanych różnymi technikami.

                Ogromne emocje wzbudziła w dzieciach jedna z wielu niespodzianek,  jaką było malowanie buzi . Dzieci tylko po dotyku pędzla musiały odgadnąć powstający motyw, a śmiechu przy tym było co nie miara.

  Pragniemy podziękować wszystkim rodzicom oraz uczestnikom warsztatów za czynny udział
i ogromne zaangażowanie.  Radość dzieci dała nam wiele satysfakcji  oraz motywuje do dalszej pracy przy  kolejnych projektach z najmłodszymi.

E.A.