Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej – „Wakacje 2016” na ORLIKU Świnice Warckie

      W dniu 30 sierpnia 2016r. na kompleksie sportowym „Orlik 2012” w Świnicach Warckich dzieci i młodzież pasjonująca się sportem, jak co roku zakończyła okres letniego wypoczynku, Wakacyjnym Turniejem Piłki Nożnej – „Wakacje 2016”. W tym roku rozgrywki piłkarskie przebiegły w tzw. formule 3x3 . Mecze odbywały się na pomniejszonej płycie boiskowej oraz pomniejszonych bramkach. Na takim boisku pełny skład jednej drużyny stanowiło trzech zawodników. Gra dwóch drużyn trzyosobowych na pomniejszonym boisku wymuszała na zawodnikach wykazaniem się piłkarskimi umiejętnościami technicznymi.

      Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn, które zostały podzielone trzy kategorie: dziewczęta, chłopcy 14-15 lat oraz chłopcy 11-13 lat. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Dyrektor GOK Tadeusz Bednarek. Sędzią głównym rozgrywek był Andrzej Malinowski, animator sportu pracujący na tym obiekcie sportowym.

      Po rozgrywkach, klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

W kategorii dziewczęta 14-15 lat

I miejsce wywalczyła drużyna „BEBAMAPA”

II miejsce zdobyła drużyna „LOVE BIGOS”

Tytuł króla strzelców zdobyła Barbara Stasiak

W kategorii chłopcy 14-15 lat

I miejsce wywalczyła drużyna „NIKE.PL”

II miejsce zdobyła drużyna „FC KARTOFELKI”

Tytuł króla strzelców zdobył Kamil Cieślak

W kategorii chłopcy 11-13 lat

I miejsce wywalczyła drużyna „LEGIA WARSZAWA”

II miejsce zdobyła drużyna „FC STRIKES”

Tytuł króla strzelców zdobył Maciej Nowakowski

    Na koniec Dyrektor GOK Tadeusz Bednarek wręczył drużynom dyplomy pamiątkowe oraz upominki wraz z zdrowymi sokami owocowymi i słodyczami. Organizatorem Turnieju i fundatorem nagród był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich.

Roman Dobiecki