Otwarty Turniej Piłki Stołowej - "Ferie 2017"

W dniu 24 stycznia 2017 roku, kolejną atrakcją tegorocznych  ferii zimowych zorganizowaną dla dzieci i młodzieży szkolnej był Otwarty Turniej Piłki Stołowej (Piłkarzyki) w Gminnym Ośrodku Kultury w Świnicach Warckich. Rywalizacja dwuosobowych drużyn przy stole piłkarskim wymagała od zawodników zwinności, refleksu i zgrania w zespole drużynowym. Wiek zawodników nie miał większego znaczenia i nie przesądzał o większych szansach na wygraną . O wygranej decydował spryt i refleks oraz dobra współpraca zawodników grających w jednej drużynie. Turniej Piłki Stołowej choć w małej cząstce przypominał popularną piłkę nożną, dostarczył zawodnikom wiele sportowych emocji. Na koniec drużyny zostały uhonorowane dyplomami pamiątkowymi oraz nagrodami, które wręczył Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Tadeusz Bednarek.