Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

KREW DAREM ŻYCIA

    W dniu 10.08.2016 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Świnicach Warckich, odbyła się wakacyjna akcja poboru krwi.

   Krew, to życiodajna płynna tkanka, której nie da się zastąpić niczym innym. Często zdajemy sobie sprawę z tego faktu dopiero w obliczu wypadku, ciężkiej choroby lub operacji. Możliwość uratowania komuś życia jest bardzo prosta, wystarczy spełnić kilka wymogów. Oddać krew możesz jeśli: • Masz od 18 do 65 lat i ważysz minimum 50kg • W przeciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u Ciebie tatuaży , przekłuć uszu lub innych części ciała • W ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych • W przeciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią lub jej pochodnymi (Pozostała listę dyskwalifikacji znajdziesz na www.krwiodawstwo.pl)

     Sam proces poboru krwi jest prosty i zajmuje około 30 minut. Pierwszym etapem jest wypełnienie ankiety, która ma na celu zobrazowanie naszego ogólnego stanu zdrowia, przebytych chorób oraz przyjmowanych leków. Kolejnym krokiem jest oddanie próbki krwi do badań. Po upływie kilku minut , lekarz otrzymuje wyniki morfologii i jeśli nie budzą one żadnych zastrzeżeń, jesteśmy poddani pomiarowi ciśnienia, ogólnemu badaniu oraz wywiadowi lekarskiemu. Pozytywna weryfikacja kwalifikuje nas do oddania krwi.

     Pragniemy serdecznie podziękować dawcom, którzy przybyli podzielić się najcenniejszym darem jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w akcjach oddawania krwi, która niezaprzeczalnie jest darem życia.

E.A.