FESTYN RODZINNY – 22 maja 2016 roku

Festyn rodzinny „Trzeźwo, zdrowo i wesoło” to już nasza tradycja, corocznie pod koniec maja w niedzielne popołudnie spotykamy się, aby wspólnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. To takie cztery godziny dla rodziny z wieloma atrakcjami, uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą, która manifestowała zdrowy styl życia. Przyszli też rodzice z maluchami i ich dziadkowie. W programie nie mogło zabraknąć popisów artystycznych Przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, jak również dziecięcych grup tanecznych HIP HOP z Gminnego Ośrodka Kultury oraz grupy Latino Dance i solistki Oli Dąbrowskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Łęczycy. Radość w oczach dzieci wywołał spektakl teatralny pn. „ Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków” - Studio Teatralne „ART-RE” z Krakowa. Mile widzianymi gośćmi jako indianiści była Grupa Ranores z Uniejowa, która przy dźwiękach oryginalnej muzyki Indian przedstawiała tańce, włączając również dzieci do wspólnej zabawy.

Tak więc można było zapoznać się ze światem Indian i Wioską Indiańską. Dużym zainteresowaniem cieszyła się bezpłatna loteria fantowa, która skierowania była dla najmłodszych uczestników festynu, losy rozeszły się bardzo szybko, a dzieci chętnie odbierały swoje nagrody. Tradycyjnie można był wziąć udział w teście wiedzy na temat alkoholu i np. wyjaśnij znaczenie słowa „prohibicja” lub co jest symbolem trzeźwości?. Rozegrane zostały mecze piłki nożnej, wyłoniony najlepszy strzelec i bramkarz rozgrywek, których medalami uhonorował Dyrektor GOK Tadeusz Bednarek.

Spore emocje towarzyszyły rekreacyjnym Biegom Rodzinnym już sama rozgrzewka przeprowadzona przez instruktorkę Lidię Pyciarz w rytmie muzyki Acapulco była bardzo energetyczna. Miłośnicy biegania wyznaczony dystans pokonali bez kłopotu, a walka o zwycięstwo trwała do samej mety bez kontuzji. W ofertę Festynu rodzinnego włączyła się Julita Polipowska, która pasjonując się malarstwem przygotowała wystawę swoich prac, a także malowała twarze przedszkolakom.

Natomiast Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Stemplewie zaprezentował się z projektem wymiany elektrośmieci na roślinę. Po raz pierwszy na imprezie była możliwość oddania krwi. Uczestnicy festynu mogli bezpłatnie degustować potrawy przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Łęczycy oraz wyroby mleczarskie bez konserwantów z mleczarni w Wartkowicach.

Festyn rodzinny „Trzeźwo, zdrowo i wesoło” miał miejsce przy Boiskach Orlik zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Łodzi i Klubu Honorowych Dawców Krwi przy OSP w Świnicach Warckich, SOSW Stemplew, TPŹŚ. Dziękujemy Sponsorom festynu Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, Hurtap SA Łęczyca, Spółdzielni Mleczarskiej Mleczwart w Wartkowicach, PSS Społem Turek, czyli sklep LUX w Świnicach Warckich. Podczas imprezy panowała miła i ciepła atmosfera.

Festyn licznie zgromadził społeczność naszej gminy. Dziękujemy Dzieciom i Młodzieży za wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za wsparcie i humor dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Festynu rodzinnego „Trzeźwo, zdrowo i wesoło”.