Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na XVI Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich

XVI  Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich odbędzie w dniu  15 czerwca 2014 roku o godz. 14.00.

Uczestnikami  Przeglądu  są  amatorskie  Orkiestry  dęte  działające w powiecie łęczyckim. Celem przeglądu jest ukazanie dorobku artystycznego amatorskich orkiestr dętych, podnoszenie poziomu  artystycznego  oraz  integracja i rozbudzanie aktywności kulturalnych w gminach powiatu łęczyckiego.

W zakresie muzyki koncertowej orkiestra zobowiązana jest do wykonania  trzech  dowolnych  utworów  w  czasie do 15 minut oraz  jednego  utworu w muzyce marszowej.

Dla orkiestr planowane są nagrody, na które został złożony wniosek            o dofinansowanie ze środków unijnych.