Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

Coroczny Festyn rodzinny „Trzeźwo, zdrowo i wesoło”

     W piękną  słoneczną niedzielę 18 maja  2014 roku w na Boiskach Orlik miał miejsce Festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej gminy  i cieszył się dużym zainteresowaniem. 
     W programie festynu nie mogło zabraknąć popisów artystycznych w wykonaniu przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, scholii z parafii Chwalborzyce. Uczestnicy festynu mogli obejrzeć również dziecięcą grupę w energetycznym tańcu  hip hop z Gminnego Ośrodka Kultury, oraz układy taneczne młodzieżowej grupy Tress Quadro działającej przy Orkiestrze Dętej OSP w Świnicach Warckich. Wszystkie  występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a zgromadzona publiczność oklaskiwała  gromkimi brawami.

    Zespół ratowników medycznych z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich przedstawiał pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Podczas festynu Gminny Ośrodek Kultury przeprowadził konkurs plastyczny- „Moja Rodzina”,  a w związku z 10 rocznica  wstąpienia Polski do Unii Europejskiej konkurs wiedzy na temat inwestycji zrealizowanych w Gminie Świnice Warckie  z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej oraz test  wiedzy z zakresu profilaktyki alkoholowej.

     Błysk w oczach dzieci wywołało widowisko bajkowe Pan Twardowski w wykonaniu aktorów  teatru z Krakowa, podczas którego dzieci świetnie się bawiły.

    Dużym zainteresowaniem cieszyła się bezpłatna loteria fantowa, która była skierowania dla najmłodszych uczestników  festynu, losy rozeszły się bardzo szybko. Dzieci chętnie odbierały swoje nagrody tj. np: piłka nożna,  bańki mydlane, przybory szkolne jak również bilety promocyjne na Baseny termalne w Uniejowie i wiele innych.

    Następnie rozegrane zostały mecze piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Każda drużyna w nagrodę otrzymała piłkę nożną. W ofertę Festynu rodzinnego włączył się z atrakcjami Szkolny Klub Europejski „Eurodziałacz”, z  Gimnazjum w Świnicach Warckich, jak również Gminna Biblioteka Publiczna i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej  oraz Salon Zdrowie i Uroda z Wartkowic.

    Uczestnicy festynu mogli, zjeść przepyszne ciasto, napić się kawy czy herbaty oraz posmakować wyrobów ze Spółdzielni Mleczarskiej Mleczwart w Wartkowicach.
Całość imprezy została sfinansowana przez Gminną Komisje Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Świnicach Warckich. Organizatorem festynu był Gminny Ośrodek Kultury.

     Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie i co najważniejsze mógł spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego wolnego czasu.
     Dziękujemy  dzieciom i młodzieży za wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za  wsparcie i humor, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Festynu rodzinnego. Do zobaczenia na następnym festynie. Już dziś zapraszamy.